Fizikçi tarafından 3D yazıcıyla basılmış Lamborghini Aventador

Genel Teknoloji
Fizikçi Sterling Backus ve oğlu, bir buçuk yıldır yapımının çoğu 3D baskılı olan, aslı ölçüsünde bir Lomborghini Aventador yaptılar.


Amaçları, facebook sayfalarında projeyi takip edenlere belirttikleri gibi, çocuklara bilimin ve mühendisliğin ne kadar hoş ve ilginç bir şey olduğunu göstermek ve teknolojinin gücünü ispatlamaktı.

Sterling 3D basılmış Lamborghini Aventador için 20.000 $ harcadı. Orijinal arabanın fiyatıyla (639,670 $) karşılaştırdığımızda bu çok düşük bir miktar olmaktadır.

Baba ve oğlu, birlikte gövde panellerini, arka lambaları, farları ve havalandırmaları bir plastik çeşidinden 3D bastırdılar. Tabi ki tüm parçaların 3D yazıcısıyla basılması mümkün olmadığından, iskelet, süspansiyon ve aktarma organları çelikten yapıldı.

Backus, proje için arabanın online olan 3D modellerini kullandı ve onları yazıcıya hazırlamak için solidworks kullandı. Yazıcı için çoğunlukla plastik kullanmasına rağmen, extra dayanıklılık gerektiren bazı parçalar(PLA, ASA, ABS, and PETG) için karbon fiber naylon kullandı.

Sterling’e göre yaptığı proje korsancılık değil.”Parçaların dizaynı Lamborghini Aventador’a dayanıyor, ancak biz kendi fikirlerimizi katabilmek için her parçayı büyük derecede değiştirdik.” diyen Sterling, “Ayrıca hiçbir numune kalıbı yapılmadı ve hiçbir parça satılık değil. Bu sadece bir proje ve satılık değildir.” diye ekledi.

Kaynak: designboom

Sitemizdeki haberleri takip etmek ve destek olmak için, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi, haberlerimizi beğenip paylaşmayı ve reklamlarımıza tıklamayı unutmayınız. Enerjiniz bol olsun 😊

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz...

Mail adresiniz yorumda görülmeyecektir. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lost Password