Dünyanın en büyük offshore rüzgar çiftliği elektrik üretimine başladı

Genel Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji
Hornsea’daki rüzgar çiftliği, Yorkshire kıyılarından 120km uzaklığında inşasına başlandı ve cuma günü ilk rüzgar türbiniyle güç üretimine başladı.

174 türbininin her biri 190m yüksekliğinde olacak ve Hull’daki Siemens fabrikasında üretilecek.

2020’de tüm rüzgar çiftliği tamamlanıp faaliyete geçirilecek ve bir milyondan fazla ev için yeterli enerjiyi üretecektir.

On yıl önce böyle bir projenin yapılacağı düşünüldüğünde rüya gibi bakılırdı fakat şuan rüzgar çiftliğinin ilk türbininin tamamlanıp enerji üretilmesi bu rüya gibi görülmesi düşüncesini kırmak için küresel olarak önemli bir dönüm noktası olmaktadır.

İngiltere’nin teknolojide yenilikçiliği,endüstri ve tedarik zincirindeki maliyetleri düşürme konusundaki kararlı çabaları kendini deniz rüzgarında dünya lideri olmasını sağlamıştır.

Hornsea bölgesine yapılacak rüzgar çiftliği 58000 futbol sahasında bir alanı kapsayacaktır.


Türbinin ürettiği elektrik, deniz trafo merkezine ve oradan denizaltı kablolarıyla kullanım için şebekeye ulaştırılacaktır.

Sitemizdeki haberleri takip etmek ve destek olmak için, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi, haberlerimizi beğenip paylaşmayı unutmayınız. Enerjiniz bol olsun 🙂

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz...

Mail adresiniz yorumda görülmeyecektir. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lost Password