Apple’dan Çin’e temiz enerjiyi artırmak için 300 milyon dolarlık yatırım

Çevre Enerji Verimliliği & Çevre Genel Yenilenebilir Enerji
Apple, çevresel çabalarını genişleterek, Çin’de temiz enerjiyi teşvik etmek için 300 milyon dolarlık fon oluşturdu.

Tedarik zincirinde yenilenebilir enerji kullanımını arttırmak için fon sağladığını ve bunun Çin başta olmak üzere diğer bölgelere de yayıldığını söyledi. Tedarik ve imalat ortaklarının 10’u önümüzdeki dört yıl içinde bu fona katkıda bulunacaklarını belirtti.
Fon, Deutsche Bank AG’nin varlık yönetimi kolu olan DWS Group GmbH & Co. tarafından yönetimi sağlanacaktır.
Apple’nin sağladığı bu para, Çin’de bir gigawatt gücünde bir yenilenebilir enerji projesi geliştirilmesinde kullanılacaktır.

Apple, 2015 yılında yenilenebilir enerjinin tedarik zincirinde kullanılmasını kararını vermiş ve 2020 yılına kadar dünya çapında 4 gigawatt’lık yenilenebilir enerji üretimini beklediğini belirtti.

Şu anda, Apple tüm tesislerinin tamamında yenilenebilir enerji kullanmaktadır. Bunun yanında Alüminyum üretimi sırasında oluşan sera gazı emisyonlarını ortadan kalkdırmak için yeni bir teknolojinin geliştirilmesini sağladı. Böylelikle temiz çevre oluşturulmasına destek olmuştur. Bu projenin ise 2024 yılına kadar hazır olması bekleniyor.

Kaynak

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz...

Mail adresiniz yorumda görülmeyecektir. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lost Password